Rafting dla każdego

Penco Polska http://sklep.skoda.pl/pl/sklep/b/330/rowery-i-akcesoria.html

Rafting uważany jest za jeden z najbezpieczniejszych sportów ekstremalnych. Pomimo tego może dostarczyć sporych dawek adrenaliny. Wszystko zależy bowiem od miejsca spływu. W przypadku bezpiecznej rzeki sport ten polecany jest nawet rodzinom z dziećmi. Rafting to także doskonała zabawa. Wrażenia ze spływu z pewnością będą zapamiętane na długo.

Wymagania sprzętowe dla tego sportu są stosunkowo niewielkie. Wystarczy bowiem posiadać odpowiedniej wielkości ponton oraz wiosła. Uczestnicy wyposażeni są także w kamizelkę ratunkową oraz w kask. Ponton wykonany jest z bardzo wytrzymałego materiału. Jest to konieczne ze względu na to, że w rzece może znajdować się wiele ostrych kamieni. W pojedynczym pontonie może znaleźć się nawet kilka osób.

Dodatkowo w każdym pontonie znajduje się także instruktor. Bardziej doświadczeni zawodnicy przemierzają trasę w jednoosobowym kajaku, co stanowi dodatkowe utrudnienie. Zawodnik zdany jest wówczas wyłącznie na siebie i swoje umiejętności. Podczas spływu uczestnicy zmagają się z siłami natury. Za najbardziej niebezpieczne uważane są spiętrzenia wody. Mogą one spowodować wywrócenie się pontonu.

Spływy takie organizowane są najczęściej w górskich miejscowościach. Dodatkową atrakcją są z pewnością niesamowite widoki. Z tego powodu zwolenników raftingu przybywa. W Polsce spływy zazwyczaj odbywają się w miesiącach letnich. W niektórych przypadkach miłośników raftingu można spotkać także wiosną oraz jesienią. Warunki pogodowe odgrywają bowiem bardzo ważną rolę w tym sporcie.

sklep z łyżwami