Dream jumping

Dream jumping to dość nowa dyscyplina sportów ekstremalnych, która nie jest jeszcze rozpowszechniona w Polsce. Dream jumping może przypominać bungee jumping, jednak pomiędzy tymi dyscyplinami jest wiele różnic. Dream jumping to również skoki, jednak w tym przypadku skoki odbywają się z dowolnych obiektów o odpowiedniej wysokości. Warto także wspomnieć, że pomysłodawcą tych skoków jest Polak.

W sporcie tym również stosowane są specjalne liny zabezpieczające, jednak w odróżnieniu od lin w bungee jumping, te nie ulegają rozciąganiu. Przed oddaniem skoku liny przyjmują kształt litery „U”. Do lin przymocowane są systemy bloczkowe, które umożliwiają zsuwanie się uczestnika skoku. Hamowanie następuje w momencie naprężania się lin.

Tego typu liny sprawiają, że długość skoku jest znacznie większa niż w przypadku bungee jumping. Dodatkową zaletą tej dyscypliny jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Specjalistyczny sprzęt praktycznie eliminuje ryzyko jakiegokolwiek wypadku. Ponadto niemal cały sprzęt jest zdublowany, co korzystnie wpływa na bezpieczeństwo.

Kilkadziesiąt metrów swobodnego spadania to wiele korzyści dla uczestników skoku. Przede wszystkim istnieje możliwość wykonania różnorodnych akrobacji, takich jak salta. Ponadto hamowanie odbywa się w komfortowy dla uczestnika sposób. Nie ma tu tak gwałtownego szarpnięcia, jak w przypadku bungee jumping.

Dream jumping dostarcza wielu emocji, które z pewnością pozostaną niezapomniane. To także duża dawka adrenaliny. Wielu miłośników tego sportu ekstremalnego twierdzi, że działa on uzależniająco.