Kto nam pomoże, gdy boli nas brzuch?

https://hasztagujemy.pl/tiktok-dla-firm-jak-wykorzystac-popularnosc-tej-platformy-w-marketingu/

Czasem cierpimy na bóle brzucha i nie wiemy co z nimi zrobić, bo przecież ich źródło może być bardzo różne. Do jakiego lekarza więc powinniśmy się udać? Kogo powinniśmy zapytać o konsultacje? Oczywiście w pierwszej kolejności powinniśmy udać się do swojego lekarza rodzinnego, któremu opowiemy o tym, jaki kiedy nas boli wówczas on skieruje nas dalej. Kobiety mogą mieć takie bóle, które kwalifikują je do wizyty u ginekologa, bowiem mogą mieć one związek z tak zwanymi sprawami kobiecymi, mogą oznaczać choroby albo coś o wiele bardziej pozytywnego czyli ciążę.

Może się okazać, że nasz lekarz skieruje nas do gastrologa ponieważ mamy problemy żołądkowe, które są poważne. Ale to dopiero gastrolog jest w stanie ocenić, jak bardzo poważne i co zrobić żeby im zaradzić. Może to jednak wymagać specjalistycznych badań takich, jak gastroskopia czy kolonoskopia.

Niekiedy potrzebne jest skierowanie do psychologa bowiem może się okazać, że te bóle spowodowane są one zaburzeniami psychicznymi, lękami i nerwicami.