Jak wybrać dom opieki dla osoby starszej?

sky-poz.pl

Zdarza się, że rodzina mimo chęci nie może zapewnić osobie starszej odpowiedniej opieki samodzielnie. Jednym z dostępnych rozwiązań takiej sytuacji jest wówczas oddanie członka rodziny do domu opieki. Jak jednak wybrać taki, w który będzie dla osoby starszej odpowiedni? Przede wszystkim należy wziąć z Ośrodka Pomocy Społecznej listę dostępnych placówek i po kolei jej odwiedzić.

Na co zwracać uwagę przy wizycie? Przede wszystkim na zapach i czystość. Jeśli od drzwi czujemy zapach moczu – nawet nie zastanawiajmy się nad umieszczeniem w takim miejscu naszego bliskiego. Należy również zobaczyć pokoje pensjonariuszy – ważne, aby były odpowiednio przystosowane do chorych, miał odpowiednio przystosowane bezpieczne klamki bez rozety i posiadały łazienki.

Dobrze także porozmawiać z pensjonariuszami, którzy na pewno opowiedzą nam o wszystkich aspektach mieszkania w danym domu opieki. Ważny jest także stan opieki medycznej – zorientujmy się więc, jakie podejście do osób starszych mają pracownicy danej placówki. Na pewno nie spieszmy się z wyborem – poszukiwanie odpowiedniego miejsca dla osoby starszej, może zająć czasem nawet kilka miesięcy.

petsitter poznań