Fundusze lepsze niż lokata?

https://unhuman.pl/pol_m_MESKIE_Bluzy-657.html biuro rachunkowe poznań

W funduszach inwestycyjnych panuje zasada – im mniejsze ryzyko tym mniejszy zysk. Mimo to największą popularnością wciąż cieszą się inwestycje zagrożone najmniejszą stratą pieniędzy, czyli lokaty, obligacje i tzw. bezpieczne fundusze inwestycyjne. Które z nich są najlepsze? Jeśli chodzi o lokaty bankowe, udzielane są one najczęściej na stałe oprocentowanie, chociaż podpisując umowę możemy zdecydować, aby nasze odsetki zależne było od warunków zewnętrznych, np. wartości złotego.

Średnie oprocentowanie lokat jest jednak niewielkie i wynosi około 3%. Dodatkowo jeśli zdecydujemy się wypłacić pieniądze przed końcem lokaty, w ogóle nie otrzymamy pieniędzy z odsetek. Z tego powodu lokaty bankowe stają się dla ludzi zainteresowanych bezpiecznymi funduszami coraz mniej atrakcyjne. Bardziej popularne zaczynają być natomiast obligacje – im dłuższe tym bardziej oprocentowane. Mimo to już na obligacjach dwuletnich, możemy liczyć na zysk rzędu 4%.

Ostatni typ bezpiecznego inwestowania to tzw. bezpieczne fundusze inwestycyjne, czyli m.in. bony skarbowe czy obligacje krótkoterminowe. Ich niewątpliwą przewagą nad lokatami jest fakt, że możemy wycofać się z inwestycji w dowolnym momencie, nie tracąc przy tym odsetek.