Zalety i wady inwestycji w ekskluzywne zegarki

biuro rachunkowe online https://www.industrialgo.pl/oferty/wynajem/magazyny/lodzkie

Tak jak diamenty przyprawiają kobiety o zawrót głowy, tak w przypadku mężczyzn ich wyobraźnię rozpalają luksusowe zegarki. Nie od dziś wiadomo, że te ekskluzywne przedmioty mogą osiągać niebotyczne sumy. Czy oprócz zaspokajania potrzeby posiadania, zegarki mogą odgrywać także inną rolę?

Przedmiot inwestycji

Ekskluzywne, luksusowe zegarki znanych marek są coraz częstszym przedmiotem inwestycji alternatywnych.

Podczas światowych aukcji zegarki osiągają niebotyczne sumy. Inwestycje w zegarki można porównać do inwestycji w diamenty, czy innego rodzaju kamienie szlachetne, z ta różnicą, że ceny poszczególnych, unikatowych zegarków nie są regulowane przez wpływowe koncerny (jak jest w przypadku m.in.

drogocennych kruszców). Aby jednak rozpocząć swoją przygodę z zegarkowymi inwestycjami należy przygotować się na zamrożenie sporego kapitału. Najbardziej luksusowe egzemplarze znanych marek osiągają wartość kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy euro.

Zainwestowanie takich kwot może pozwolić nam na osiągnięcie niewspółmiernych korzyści. Dla przykładu zegarek znanej marki Patek Philippe z 1957 roku, podczas aukcji Christie’s osiągnął niewyobrażalną cenę ponad dwóch milionów dolarów.

Co jest ważne?

Inwestycje w zegarki są ryzykowne, w szczególności w przypadku braku znajomości tematu.

Aby inwestować w zegarki z sukcesem, niezbędne jest zaznajomienie się z najbardziej znanymi markami, czy wartościami rynkowymi zegarków. Ponadto niezwykle ważna jest umiejętność odróżnienia oryginału od taniej podróbki. Warto także dodać, że zegarki najlepiej jest kupować podczas aukcji oraz w renomowanych salonach z antykami, które mogą poświadczyć o oryginalności produktu.