Wystawa w plenerze

https://hasztagujemy.pl/jak-wykorzystac-pinterest-do-promocji-swojej-firmy-5-kreatywnych-pomyslow/

Jako, że wystawy fotograficzne stały się ostatnio bardzo popularną formą spotkań kulturalnych kwestią czasu było tylko ich pojawienie się w plenerze. Co prawda, wystawa w pomieszczeniu różni się bardzo od tej organizowanej na zewnątrz, ale pozostaje bardzo atrakcyjnym sposobem na artystyczną wypowiedź i miejscem, gdzie może być prezentowana fotografia artystyczna poznań. Główną zaletą wystawy plenerowej jest jej dojście do zdecydowanie większej ilości osób.

Będą to, oprócz osób odwiedzających wystawę celowo, przypadkowi przechodnie, którzy podczas spaceru czy przemieszczania się z miejsca na miejsce zainteresowali się tematyką czy techniką prac. Sztuka wychodzi wtedy do widza, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne. Dodatkowo, taką wystawę podziwiać można bez żadnych ograniczeń czasowych.

Nie jest jednak pozbawiona wad. Oczywiście, w celu wystawienia swoich prac w danym miejscu należy posiadać zgodę urzędu miasta, dzielnicy, instytucji czy też osoby prywatnej będącej właścicielem danego terenu. Wystawa plenerowa generuje też wyższe koszty.

Konieczne są odpowiednie standy i stelaże, a także specjalny wydruk na papierze odpornym na czynniki atmosferyczne. Ponadto zdjęcia, aby były dostrzegalne i zwracały uwagę, muszą być większe niż gdyby prezentowane były w jakimś wnętrzu.

www.delfinalia.eu