Wózki z silnikiem Diesla

https://norminet.pl/produkty/materialy-scierne/pasy-bezkoncowe,2,104507 https://www.hkl.pl/

Wózki dieslowe różnią się od zwykłych wózków spalinowych. Przede wszystkim charakteryzują się większą oszczędnością paliwa. Oszczędności są tym większe, że wózki dieslowe pracują na tańszym typie paliwa, tzw. czerwonym dieslu.

Tańsze koszty utrzymania pojazdu są ważne w przypadku wózków widłowych, które w wielu przedsiębiorstwach są eksploatowane praktycznie bez przerwy. Poza tym, wózki z napędem Diesla lepiej sprawdzają się na otwartych przestrzeniach. Są większe od wózków elektrycznych i pracują głośniej, a to oznacza, że ich używanie w zamkniętym pomieszczeniu byłoby bardzo uciążliwe. Wózki spalinowe mają też większą moc niż te z napędem elektrycznym.

W związku z tym warto korzystać z nich wtedy, gdy trzeba przetransportować cięższy ładunek. Praca z ich pomocą może być również nieco sprawniejsza – są w stanie nie tylko unieść większy ciężar, ale również szybciej go podnieść. Wózki z dieslem rozwijają również większe prędkości niż wózki elektryczne. Z racji większej mocy czasem wykorzystuje się je jako substytut ładowarki.

www.hocoma.pl