Uniwersalna ładowarka gąsienicowa

https://ewpa.pl/oferty/dzwigi-na-sprzedaz.html hidroma.pl

Ładowarka gąsienicowa jest niezwykle przydatnym narzędziem na niemal każdym placu budowy. Od ładowarki kołowej różni się oczywiście przede wszystkim rodzajem podwozia. W tym wypadku maszyna porusza się na gąsienicach.

Jej ogólne zastosowanie jest jednak podobne. Ładowarka ma za zadanie przemieścić wykopany materiał z punktu A do B. Czasem oznacza to po prostu transport w konkretny obszar placu budowy, a czasem załadowanie materiału na przyczepę bądź wywrotkę.

Nowoczesne ładowarki gąsienicowe wyposażone są systemy hydrauliczne o ogromnej mocy. Taka ładowarka poradzi sobie nie tylko z materiałem sypkim, ale również z twardym podłożem. Maszyną steruje się za pomocą przekładni hydrostatycznej.

Ładowarki gąsienicowe uznawane są maszyny bardzo uniwersalne i mogą się nadawać do prac o różnych charakterze. Z tego też względu często znajdują się na szczycie zakupowych priorytetów w firmach budowlanych. Alternatywą do ładowarki gąsienicowej jest ładowarka kołowa, choć ta druga ma nieco węższe zastosowanie.

choroby.cywilizacja.com.pl