Polacy zaczynają inwestować

Lokale inwestycyjne doradztwo podatkowe poznań

Choć inwestowanie pieniędzy w fundusze staje się wśród Polaków coraz popularniejsze, trend ten rozwija się bardzo powoli. Wciąż bowiem jako naród wolimy oszczędzać na czarną godzinę niż wydawać zarobione pieniądze. Z czego wynika taka sytuacja? Eksperci twierdzą, że wpływ ma na to brak poczucia stabilności i bezpieczeństwa.

Mimo to rosnące wynagrodzenie, a co za tym idzie poprawa stopy życiowej spowodowały, że fundusze inwestycyjne cieszą się coraz większą popularnością. Uzależnione jest to niewątpliwie od dość niskiej inflacji, która ma istotne znaczenie właśnie dla wzrostu dochodów zarówno pracowników zatrudnionych na etacie, jak i przedsiębiorców. Prognozy na przyszłość inwestycyjną Polaków są więc bardzo optymistyczne.

Analitycy rynków finansowych twierdzą, że zaczniemy inwestować więcej pieniędzy, jednocześnie decydując sie na bardziej ryzykowne rozwiązania. Wynika to m.in.

z obniżenia się atrakcyjności ofert kont oszczędnościowych oraz lokat proponowanych nam przez banki. Przez to Polacy zaczynają poszukiwać alternatywnych rozwiązań.

www.narzedziaiosprzet.com.pl