Netbooki i „zielony ludzik”

Nim tablety stały się hitem rynkowym i mobilną alternatywą dla laptopów, producenci próbowali wstrzelić się w niszę z urządzeniami, które wyglądały bardzo podobnie do laptopów, ale nie były nimi w istocie. Netbooki, czyli niewielkie komputery przenośne o przekątnej ekranu rzędu 10-13 cali przez krótki czas budziły spore zainteresowanie. Część z nich pracowała w oparciu o okrojone wersje komercyjnego Windowsa (na przykład system Windows 7 Starter, dedykowany właśnie netbookom), a inne z kolei miały na pokładzie znanego ze smartfonów Androida. Rozwiązanie to obniżało cenę takich modeli, miało jednak pewne wady.

Trzeba pamiętać, że Andek był od początku projektowany jako system dla urządzeń z ekranem dotykowym. Fizyczna klawiatura i myszka to nie do końca jego bajka. Mimo to warto podkreślić, że Android może obsługiwać niemal każdą standardową mysz komputerową (kablową i bezprzewodową). Wówczas na ekranie pojawia się normalny kursor.

Jeśli chcemy mieć tablet, który trochę przypomina netbooka, można za stosunkowo niewielką sumę nabyć specjalne etui z pomniejszoną klawiaturą QWERTY.