Bezpieczeństwo dzieci w sieci

https://hasztagujemy.pl/ szkolenia informatyczne

W dzisiejszych czasach dzieci już od najmłodszych lat potrafią biegle posługiwać się komputerem z dostępem do Internetu.

Sprzęt komputerowy jest więc dla jego najmłodszych użytkowników narzędziem służącym do zabawy, nauki czy komunikacji z rówieśnikami.

Nie ulega wątpliwości, że dzieci w świecie internetowym są najbardziej bezbronne, dlatego warto zadbać o ich odpowiednie wyedukowanie z zakresu zagrożeń, które mogą na nie czyhać w wirtualnej przestrzeni.

Warto pamiętać, aby przed udostępnieniem dziecku komputera wytłumaczyć mu podstawowe pojęcia i zasady funkcjonowania w Internecie, ale także rozwinąć temat zagrożeń, w tym zagrożeń działalnością hakerską.

Należy wytłumaczyć pociechom, że otwieranie nieznanych linków czy nawiązywanie kontaktu z osobami, które pozostają całkowicie anonimowe może być niebezpieczne i spowodować wiele problemów.

Warto pamiętać także o tym, aby wykazywać zainteresowanie stronami, które odwiedza nasze dziecko czy też instalować odpowiednie systemy i programy, które zwiększą bezpieczeństwo dziecka w sieci.

Posted in: IT